OBJEDNÁNÍ FOCENÍ

- Objednat se lze e-mailem nebo telefonicky (uvádějte prosím jak můžete časově, zda dopoledne nebo odpoledne, případně čas). Dopolední termíny jsou méně obsazované, tudíž bude možné nabídnout dřívější termín. Jakmile obdržím Vaši objednávku či dotaz, budu Vás kontaktovat a upřesníme si Vaší představu a vyhovující termín. Bude Vám poté zaslán rezervační e-mail.

- Objednávací lhůta se odvíjí od momentální vytíženosti většinou min. 4 týdny před termínem focením. Pokud budete chtít dřívější termín, zašlete mi prosím dotaz.

ZRUŠENÍ REZERVACE

- Nebudete-li se moci na domluvený termín focení dostavit, je Vaší povinností oznámit mi tuto skutečnost s dostatečným předstihem a to telefonicky nebo e-mailem. Dodržujte prosím domluvený čas, v případě zpoždění, nebude vždy možné čas posunout. Při větší nepřízni počasí se focení v exteriéru přesouvá na nejbližší možný termín.

CENA SLUŽEB

- Cena konkrétních balíčků včetně základních informací je uvedena na webových stánkách v záložce galerie a ceník.

- Uvedené ceny jsou platné od 1.11.2023.

REALIZACE FOCENÍ

- Všechny druhy nabízeného focení (svatební nefotím!) probíhají pouze ve všední dny na základě předem domluveného termínu a to v ateliéru nebo v exteriéru. Focení o víkendu za příplatek 500,-

DOBA FOCENÍ

- Doba focení se liší na základě vybraného balíčku (uvedeno u konkrétního balíčku)

- Pokud budete mít zpoždění, není to důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení.

- V těchto případěch mi prosím zavolejte nebo zašlete sms a já budu krátké zpoždění respektovat. Nemohu Vám však zaručit, že doba na focení půjde o tento čas prodloužit.

- V průběhu focení je bez mého souhlasu zakázáno pořizovat snímky či záznam z focení.

VÝBĚR NÁHLEDOVÝCH FOTOGRAFIÍ

- Zmenšené náhledy z focení obdržíte do 5 pracovních dnů a to prostřednictvím e-mailu s odkazem na uzamčenou galerii náhledů, která je časově omezená.

- Z náhledů si vyberete pro Vás ty nejlepší a to v počtu podle příslušného balíčku, popřípadě další počet nad rámec balíčku. Výběr prosím proveďte v co nejkratší možné době, nejpozději do 3 týdnů od jejich obdržení. V případě zaslání výběrů po této době, bude doba dodání fotografií prodloužena.

- Doba se také prodlouží pokud si vyberete více fotek nad rámec balíčku.

- Také v období před vánocemi, dovolené nebo nemoci může dojít k prodloužení doby. 

- Pokud fotografie potřebujete dříve, objednejte se prosím s ohledem na tuto skutečnost, aby bylo zajištěno klidné zpracování zakázky pro obě strany. Zhotovení zakázky do týdne za příplatek 500,-

- Počet náhledů je vždy individuální, pokud je spolupráce vzájemná, je k dispozici vždy dostatečné množství k výběru. V opačném případě (např. dítě nechce spolupracovat) nemohu za dostatečné množství ručit.

- Náhledy slouží pouze pro Vaši osobní potřebu a k výběru fotografií, není dovoleno je kopírovat, veřejně prezentovat a jakkoliv upravovat.

ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

 - U balíčků rodina a děti provádím základní úpravy a to ořez, jas, kontrast, barevnost, odstraňuji hrubé nedokonalosti, smítka, vady na pozadí, výraznější pupínky, modřiny, větší škrábance...

- U balíčků těhotenské, portrét, provádím rozsáhlejší, ale přirozenou retuš pleti (zjemnění pleti, akné, objem vlasů, odstranění znamének, jizev po předchozí domluvě).

- V případě přání speciální retuše za příplatek 150 - 250 Kč (odstranění vrásek, vlasů v obličeji, dvojité brady, odstranění ramének, zeštíhlení...)

PŘEDÁNÍ HOTOVÝCH FOTOGRAFIÍ

- Fotky bude možné osobně vyzvednout ve fotoateliéru nebo dle domluvy na jiném místě a to na základě zaslaného e-mailu či zprávy o zhotovení Vaší zakázky. Doba zpracování, je závislá na mé momentální pracovní vytíženosti. O zhotovení Vás budu informovat. Standardní doba zhotovení cca. 6-7 týdnů. 

- Fotky obdržíte vytištěné ve formátu 13x19,5 a také elektronicky ve formátu JPG v plné velikosti, zmenšené a černobílé.  

- Přiobjednání dalších, či jiných formátů 10x15, 13x19,5, A5, A4, A3 (jen v poměru 2:3) je možné nad rámec balíčku.

OSTATNÍ INFORMACE

- V případě focení v exteriéru je doprava do 10 km zdarma. Jinak si účtuji 13,- Kč/km.

- Cena za jednotlivé balíčky včetně případných příplatků je splatná v den focení. 

- Za fotografie vybrané nad rámec balíčků se platí převodem na účet ještě před jejich zpracováním. 

- Neupravené fotografie v raw formátu archivuji po dobu 2 měsíce. Upravené fotografie archivuji po dobu 6 měsíců. 

- Neupravené fotografie neposkytuji! 

SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Zvřejněné fotografie v mém portfoliu, na sociálních sítích nebo na webových stránkách jsou umístěné po předchozím souhlasu klienta. Pokud si klient nepřeje zveřejnění fotgrafií, je nutné o tom fotografa předem informovat.

CO SI VZÍT NA FOCENÍ

 - Jedna z důležitých rolí na fotografii je také oblečení. Snažte se aby vzájemné kombinace k sobě barevně ladily. Klidně můžete vzít i více kusů či doplňků a můžeme doladit na místě. Pro děti jednobarevné, proužkované, bez výraznějších obrázků. V exteriéru může být oblečení barevně výraznější.

- Také líčení a úprava vlasů určitě přispěje ke spokojenosti s výslednou fotografií. Fotografie ubere na líčení, make-up může být proto o něco výraznější než obvykle.

- Po domluvě možno zajistit služby vizážistky.